Aktualności

Warsztaty: Pracowania portretu z Filipem Ćwikiem

Fotografia natychmiastowa i wielkoformatowa (6 godzin)
Grupa 1 - 8.10
Grupa 2 - 9.10
zapisy do 5.10: patrycja@farbiarnia.org
wstęp: 25 złPozostając z osobą portretowaną sam na sam, niezależnie czy jest to krótka chwila, czy kilkugodzinne spotkanie, najważniejsze dla mnie jest przebywanie z drugim człowiekiem i energia płynąca między nami. Twarz portretowanej osoby cały czas, niezmiennie od wielu lat, jest dla mnie misternie uknutą zagadką z wieloma niewiadomymi. Nieskończonym i nieokreślonym zbiorem cech i prawd na niej wypisanych.
Wiedza osoby portretowanej na swój temat często rozmija się z obrazem uzyskanym na sesji portretowej. Wyciągnięty ze swojej kapsuły bezpieczeństwa, odarty z własnych wyobrażeń bohater zdjęcia bardzo często zaskoczony jest efektem końcowym.
Zależnie od osoby, spotkania i czasu, wspólnie wyciągamy na powierzchnię tożsamość. Bohater fotografii ofiarowuje mi swój portret.
Uczestnicy warsztatów będą pracować na aparatach natychmiastowych Fujifilm Instax.

Filip Ćwik
Członek agencji Napo Images i Fundacji Napo. Studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Laureat wielu konkursów fotograficznych w tym World Press Photo. W latach 2001-2013 dla tygodnika „Newsweek Polska" zrealizował ponad 70 okładek, 60 reportaży oraz niezliczoną ilość portretów. W latach 2010-2012 prowadził zajęcia z fotografii prasowej w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. 
W swojej pracy stara się znaleźć równowagę między zleceniami komercyjnymi i prasowymi, a własnymi, długoterminowymi projektami wykraczającymi poza definicje dokumentu. Prowadzi autorskie studio portretu na Saskiej Kępie w Warszawie. Kolekcjoner fotografii rodzinnej, nieprofesjonalnej, tworzonej przez anonimowych twórców . 

Sponsorem warsztatów jest Instax Poland

Aktualności