Aktualności

Instax SHARE SP-3

Model SP-3 jest najnowszą drukarką serii instax SHARE. Umożliwia wydruk zdjęć ze smartfonów na filmie instax square.

 
Poprzedni produkt z serii instax SHARE, model instax SHARE SP-2 ("SP-2") trafił na rynek w czerwcu 2016. Użytkownicy, korzystając z dedykowanej aplikacji, mogli wysyłać do niego zdjęcia ze swoich smartfonów, by szybko i łatwo otrzymać wydruki w prostokątnym formacie. Drukarki instax rozpowszechniły się na całym świecie szczególnie wśród młodych ludzi. Zapewniają one możliwość natychmiastowego wykonania odbitek, co pozwala na dzielenie się zdjęciami, ich edycję oraz nadawanie obrazom indywidualnego stylu w aplikacji do przetwarzania zdjęć.
 
 
Nowy model SP-3 to szybki i wygodny wydruk zdjęć z zachowaniem wysokiej jakości. To także druk na filmie instax SQUARE - czyli w bardzo popularnym ostatnio kwadratowym formacie, który w maju tego roku wzbogacił serię filmów instax. Przy proporcjach kadru 1:1 uzyskuje się artystyczny efekt kwadratowego układu kadru. Ceniony od dawna przez miłośników fotografii kwadratowy format staje się obecnie popularny wśród użytkowników smartfonów – a przy tym jest de facto  standardowym formatem w mediach społecznościowych np. na Instagramie*. Dodajmy, że w ostatnich latach można w ogóle zaobserwować rosnący odsetek kwadratowych zdjęć zamieszczanych w mediach społecznościowych. Użytkownicy zwracają coraz większą uwagę na kompozycję obrazu i edytują zdjęcia przed zamieszczeniem ich w mediach społecznościowych. Dzięki drukarce SP-3 można bezpośrednio z telefonu wydrukować te szczególne zdjęcia, by stały się oryginalnym prezentem lub ozdabiały pokój.
 
Dedykowana aplikacja, która dostarczana jest wraz z drukarką SP-3, nie tylko ułatwia poszczególne kroki edycyjne, ale sprawia też wiele radości na każdym etapie obsługi począwszy od wyboru zdjęć aż po ich wydruk.
 
 
Korzystając z funkcji kolażu (Collage Template) można wydrukować do 9 zdjęć na jednym arkuszu, a uzyskaniu ciekawej kompozycji sprzyja kwadratowy format kadru obsługiwany przez SP-3. Można też skorzystać z funkcji My Template, aby dodać tekst do drukowanych zdjęć. Funkcja My Template posiada szablony w 11 wzorach, takich jak okładka czasopisma czy też koszulka płyty CD. Użytkownicy mogą też dostosowywać kolorystykę, rozmiar oraz zaciemnienie tekstu. Poza serwisami takimi jak Instagram, Facebook* czy Weibo*, aplikacja jest kompatybilna z Dropbox*, Google Photos* oraz Flickr*. Użytkownicy 
mają dostęp do wybranych mediów społecznościowych lub serwisów zapisu danych bezpośrednio z aplikacji i mogą wybierać zdjęcia bezpośrednio z tych miejsc. Dzięki temu można łatwiej wyszukać ulubione zdjęcia, a użytkownik zyskuje szersze możliwości kreatywnego wykorzystania drukarki.
 
 
Drukarka oferowana jest w czarnej lub białej wersji. Jej wyrafinowana forma o wyrazistej wielobocznej strukturze podkreśla wysoką jakość sprzętu. Jednocześnie urządzenie jest kompaktowe i lekkie. Model  SP-3 doskonale sprawdzi się w rozmaitych sytuacjach doskonale służąc wszystkim użytkownikom. Ponadto ekrany udostępnianej z drukarką aplikacji zostały opracowane w taki sposób, aby również nowicjuszom ułatwić cały proces, począwszy od wyboru zdjęć aż po ich drukowanie.
Wprowadzany produkt jest najnowszym dziełem Fujifilm wpisującym się w szerokie plany firmy oferowania rozwiązań pozwalających dzielić się i cieszyć zdjęciami, rozwiązań, które umożliwiają utrwalanie 
i udostępnianie obrazów, rozszerzając świat fotograficznego systemu instax i łącząc go ze smartfonami.
 
 
 

Aktualności