Portret z Mistrzem, czyli śniadanie dla dzieci z Tomkiem Sikorą

Już 13 października, w ramach cyklu spotkań Wszyscy Jesteśmy Fotografami, odbędą się warsztaty z Tomkiem Sikorą dla najmłodszych miłośników fotografii i ich opiekunów.

Warsztaty będą okazją do spotkania z jednym z najciekawszych polskich fotografów, ale także zmierzenia się ze sztuką portretu.

Na zajęciach będziemy bawić się  KOLOREM! Pstrokate stroje będą więc mile widziane!

Specjalnie dla uczestników warsztatów zostanie zbudowane studio fotograficzne. W ramach spotkania Tomek Sikora wykona dzieciom portret, a następnie to same dzieci pod okiem Mistrza wykonają portrety swoim opiekunom.

Na warsztatach wykorzystamy aparaty Instax!

Plan warsztatów:

10:00-11:00 wspólne śniadanie z Tomkiem Sikorą

11:00-12:30 portrety dzieci

12:30-14:00 portrety dorosłych

Wiek dzieci: 7-12 lat. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Liczba miejsc: 10 dzieci + 10 opiekunów

Rekrutacja: Prosimy przysłać mail na adres info@wszyscyjestesmyfotografami.pl wraz ze zdjęciem wykonanym przez młodego miłośnika fotografii, które przedstawia portret wybranej osoby. Najciekawsze zdjęcia wybierze Tomek Sikora! Prosimy podać w zgłoszeniu imię, nazwisko i telefon kontaktowy. Na zgłoszenia czekamy do 9 października.

Tomek Sikora

Fotograf, syn malarki Ireny i rzeźbiarza Stanisława, ojciec rzeźbiarza Mateusza. Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 80 wydawnictw autorskich. W latach 70. pracował jako fotoreporter dla tygodnika “Perspektywy”. W 1979 zrealizował dwa duże projekty fotograficzne: “Album” i “Alicja w Krainie Czarów“, które zostały wystawione w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Paryżu na Biennale Młodych. W 1982 roku założył studio fotografii reklamowej w Melbourne.

Od 1986 roku intensywnie podróżuje po świecie. Był wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. Dwukrotnie uznany fotografem roku w Australii. W 2001 roku powołał do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną promującą w wielu krajach fotografię niezależną. W 2008 roku wydawnictwo Znak wydało album “Tomek Sikora – Światłoczuły“ zawierający kilkaset fotografii oraz kilkadziesiąt anegdot Sikory. Jest autorem wielu albumów i książek, m.in. “Chopin. Nastroje kompozytora w fotograficznych obrazach Tomka Sikory“, “Męskie granie“, “Genius Loci“, “Twarzowa kolekcja“, “213 km pod paryskim brukiem”, “Cztery po roku”, w którym pokazuje Polskę swoich marzeń. Od 1999 roku pracuje nad projektem “Przejrzystość Rzeczy”. We wrześniu tego roku Agora wydała książkę “Kapitalnie”.

Partnerem akcji jest firma Fujifilm Polska

Miejsce: barStudio w Teatrze Studio, Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, Warszawa

Autorki cyklu: Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska

Organizatorzy: WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI, barStudio, Fundacja Powiększenie, TeatrStudio

Partner główny: Fujifilm

Partner: E. Wedel

Patroni medialni: artinfo.pl, fotopolis.pl, ŁadneBebe, Notesna6Tygodni, Miasto Dzieci, Qlturka.pl, warszawawarsaw

www.wszyscyjestesmyfotografami.pl

facebook.com/wszyscyjestesmyfotografami/