Premiera nowej drukarki mini Link!

W końcu jest! Najnowsza i najbardziej zaawansowana drukarka do smartfonów mini Link!

Model Link drukuje zdjęcia prosto ze smartfona - wystarczy skorzystać z dedykowanej aplikacji*1 i połączenia Bluetooth*2. Aplikacja ma funkcję wyboru najlepszego kadru z sekwencji wideo, sprawdzi dopasowania dwóch osób do siebie, a także zrobi jeden wydruk ze zdjęć przesłanych z kilku telefonów. Mieszcząca się w dłoni kompaktowa drukarka waży zaledwie 200g i jest urządzeniem mobilnym, dzięki czemu użytkownik zrobi galerię zdjęć gdziekolwiek się znajdzie.

Link zdobył już nagrodę Good Design Award 2019 - za kompaktową i lekką konstrukcję, a także mobilność oraz prostą i intuicyjną obsługę.

Wprowadzeniu nowej drukarki będzie towarzyszyć inauguracja filmu instax mini MERMAID TAIL. Poszczególne jego arkusze wyróżniają się błyszczącą ramką nadającą zdjęciom powiew ekstrawagancji, co jeszcze bardziej rozszerza zakres ich wykorzystania. Film będzie wprowadzany do sprzedaży od 18 października.

 

“instax mini Link” – podstawowe cechy charakteru

Nowa drukarka Link odziedziczyła wiele funkcji znanych z serii instax – drukuje zdjęcia natychmiast na papierze instax, który charakteryzuje się bardzo dobrą jakością. Ponadto dedykowana do współpracy z drukarką aplikacja ma wiele dodatkowych funkcji, jak choćby “Video Print” do wydrukowania decydującej chwili z materiału wideo. Funkcja “Match Test” pozwala na przetestowanie dopasowania do przyjaciela czy innej szczególnej osoby, co wprowadza dodatkowe emocje w oczekiwaniu na wysunięcie się zdjęcia. Funkcja “Party Print” pozwala na wydrukowanie jednej odbitki utworzonej z wielu zdjęć, które może przesłać nawet pięć osób. To doskonały sposób na zbudowanie napięcia, gdy każdy czeka na to, jak w powstającym kolażu zaprezentuje się jego zdjęcie. W ten sposób drukarka staje się doskonałym sposobem wprowadzenia pozytywnej energii przy wspólnym spędzaniu czasu.

 

Drukarka Link ma wbudowany czujnik ruchu. Wykonując zdjęcia w oparciu o zainstalowaną w smartfonie dedykowaną do obsługi drukarki aplikację, można też zdalnie kontrolować działanie aparatu z poziomu samego urządzenia. Można przybliżać kadr, kierując do dołu stronę drukarki z przyciskiem włącznika lub też oddalać ujęcie, kierując tę stronę drukarki ku górze. Sam przycisk włącznika drukarki służy w takich sytuacjach do zwalniania migawki. Model Link sprawdzi się też jako pilot zdalnego sterowania przy robieniu zdjęć grupowych smartfonem. Zadbano też o intuicyjną obsługę drukarki – wydruk można w prosty sposób

ponawiać. Urządzenie waży zaledwie 200g, a w jego modnej konstrukcji zastosowano metalowe elementy – jak choćby centralny przycisk włącznika.

 

Informacje o serii “instax”

Seria aparatów fotograficznych “instax” przeznaczonych do natychmiastowej fotografii, która miała swoją inaugurację w 1998 roku, jest zdrobniale nazywana w Japonii “Cheki”. Tam też cieszy się niesłabnącą popularnością od ponad 20 lat. Dziś modele instax sprzedawane są w ponad 100 krajach na całym świecie; w tym w Japonii, Europie, w obu Amerykach i w Azji, a łączna liczba egzemplarzy, która trafiła na rynek sięga 45 milionów*3. Aparaty zdobyły dużą popularność, jako akcesorium sprzyjające komunikacji w rzeczywistym świecie, a wielu użytkowników mówi wprost: “To duża frajda dzielić się najlepszymi chwilami w postaci zdjęcia. Wręczając je, mam poczucie prawdziwej więzi z przyjaciółmi.”
 

Informacje o promocji

Wraz z wprowadzeniem Linka Fujifilm staruje z globalną kampanią promocyjną pod hasłem “Don’t just take, give”, nastawioną na przekazywanie unikalnych wartości poprzez zdjęcie. Drukarka to narzędzia komunikacji i wyrażanie swoich uczuć oraz pozytywnych emocji.

Dodatkowo Fujifilm wprowadza nowy wkład w fomacie mini, wzbogacając linię wkładów mini z kolorowymi ramkami.

 

Android oraz Google Play są znakami handlowymi lub zarejestrowanymi znakami handlowymi Google Inc. iPhone oraz App Store są znakami handlowymi Apple Inc. Znak handlowy iPhone jest używany w Japonii na podstawie licencji udzielonej przez iphone Co., Ltd.

*1: Bezpłatna aplikacja na smartfony Android oraz iOS. W przypadku telefonów z systemem Android można ją pobrać z Google Play, natomiast na iPhone’y z App Store.
*2: Słowo oraz logotyp Bluetooth® są zarejestrowanymi znakami handlowymi Bluetooth SIG, Inc. FUJIFILM Corporation używa tych znaków na podstawie umowy licencyjnej.
*3: Łączna liczba dostarczonych na rynek aparatów fotograficznych i drukarek

Może to Cię zainteresuje