• Instrukcje
  • Aparaty i drukarki
  • Filmy
  • Zakup

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego moje zdjęcia są zbyt ciemne/zbyt jasne? - mini 8/mini 9

Dzieje się tak zwykle na skutek błędnego wyboru ustawienia na tarczy trybów znajdującej się z przodu aparatu. Zanim zrobisz zdjęcie, zawsze spójrz na front obiektywu i sprawdź, czy wskaźnik na obiektywie jest ustawiony na świecącej na pomarańczowo diodzie. Jeśli wskaźnik jest w złym ustawieniu, zdjęcia mogą wyjść prześwietlone lub zbyt ciemne.

Licznik zdjęć pokazuje niewłaściwą liczbę ekspozycji

Gdy pakiet filmu znajduje się w urządzeniu, licznik ekspozycji resetuje się po otwarciu tylnej klapki aparatu. Na przykład, jeśli ktoś otworzy tylną klapkę po zrobieniu 6 zdjęć, licznik się zresetuje i będzie pokazywał pełne 10 zdjęć pozostałych do zrobienia, podczas gdy w rzeczywistości zostało ich tylko 4. Zdarza się to zwykle, gdy ktoś z Twoich znajomych zainteresował się sprzętem i omyłkowo otworzył tylną klapkę. Najlepiej powiedzieć im o tym wcześniej, gdy Twój aparat im się spodobał, w ten sposób uratujesz swój film!

Dlaczego mój film nie został poprawnie wywołany?

Po zrobieniu zdjęcia wywołanie odbitki zajmuje około 90 sekund. Ważne jest, aby w tym czasie nie gnieść, nie ściskać ani nie potrząsać odbitką. Czynności takie mogą negatywnie wpływać na równomierne rozprowadzenie chemikaliów podczas procesu wywoływania i powodować powstawanie niepożądanych artefaktów na kadrach. Oczywiście niektórzy użytkownicy robią to specjalnie dla uzyskania zaskakujących, kreatywnych efektów!

Jak wygląda naprawa gwarancyjna?

W okresie gwarancji aparat instax lub drukarkę instax można przesłać za pośrednictwem firmy kurierskiej na koszt FUJIFILM lub przekazać do punktu, w którym aparat był zakupiony. Szczegóły dotyczące serwisu oraz formularz zgłoszenia naprawy znajdziesz pod adresem: https://www.fujifilm.com/pl/pl/consumer/support