• Instrukcje
  • Aparaty i drukarki
  • Filmy
  • Zakup
Czy macie jakieś dobre pomysły dot. tego, jak postępowac z odbitkami instax po ich wywołaniu?

No pewnie! Na naszej stronie mamy dedykowaną przestrzeń, w której można zapoznać się z różnymi instaxowymi pomysłami i projektami. Sprawdź naszą URL PRZESTRZEŃ BLOGA

Jak poprawnie włożyć film instax do mojego urządzenia instax?

Po wyciągnięciu filmu z opakowania foliowego, zwróć uwagę na mały żółty pasek w prawej górnej części kasety z filmem. Po otwarciu tylnej klapki aparatu/drukarki zobaczysz podobne żółte oznaczenie w prawym górnym rogu komory na film - dopasuj po prostu obydwa paski, a kaseta łatwo wsunie się na miejsce. Nigdy nie wciskaj pakietu z filmem na siłę, ponieważ mógłbyś uszkodzić film i/lub urządzenie.

Film zaciął się podczas wysuwania się z aparatu

To zwykle zdarza się, gdy występuje niski poziom naładowania baterii, ponieważ większość energii zużywana jest na wysunięcie filmu. W takim przypadku, mimo że aparat posiadał wystarczający poziom energii, by wykonać zdjęcie, nie wystarczyło już mocy na pełne wysunięcie filmu z urządzenia i aparat zatrzymał się. Wymień baterie, pozostawiając obiektyw w pozycji otwartej.

Czy można poddać film instax prześwietleniu przez urządzenia rentgenowskie na lotniskach?

Aby zapobiec możliwemu zamgleniu nienaświetlonego filmu podczas lotniskowej kontroli za pomocą aparatów rentgenowskich, zalecamy aby wszystkie filmy i aparaty z załadowanym filmem były przewożone w bagażu podręcznym, nie zaś w bagażu rejestrowanym. Jeżeli pozwalają na to warunki, należy poprosić o ręczne przeszukanie bagażu podręcznego.

Dlaczego mój film nie został poprawnie wywołany?

Po zrobieniu zdjęcia wywołanie odbitki zajmuje około 90 sekund. Ważne jest, aby w tym czasie nie gnieść, nie ściskać ani nie potrząsać odbitką. Czynności takie mogą negatywnie wpływać na równomierne rozprowadzenie chemikaliów podczas procesu wywoływania i powodować powstawanie niepożądanych artefaktów na kadrach. Oczywiście niektórzy użytkownicy robią to specjalnie dla uzyskania zaskakujących, kreatywnych efektów!

Gdy fotografuję słońce, na odbitce pojawia się jako czarna plama. Czy mój film jest wadliwy?

Jeśli fotografujesz scenę z bardzo jasnym obiektem, takim jak słońce, część kadru zostanie prześwietlona. W rezultacie na odbitce znajdzie się niewielka czarna plama. To normalny efekt, ale aby go uniknąć, nie powinno się fotografować bezpośrednio pod słońce lub w kierunku innego źródła jasnego światła. Jeżeli naprawdę chcesz uchwycić w kadrze słońce lub podobne obiekty, podczas fotografowania możesz spróbować trzymać przed obiektywem okulary przeciwsłoneczne - to powinno zmniejszyć ryzyko prześwietlenia zdjęcia.

Mój film wychodzi pusty/biały, co jest tego przyczyną?

Dzieje się to zwykle, gdy klapka aparatu lub drukarki została otwarta po tym, jak film został załadowany do urządzenia. Filmy instax są wrażliwe na światło, więc powinny być wystawiane na działanie światła tylko podczas robienia zdjęcia, a nie wcześniej. Jeżeli jednak już tak się stało, może okazać się, że przy dalszym fotografowaniu kilka kolejnych odbitek będzie pustych, ale pozostałe będą już poprawnie naświetlone. Oczywiście zalezy to od tego, przez jak długi czas i na jak intensywne światło wystawiony był film w urządzeniu.

Jak najlepiej przechowywać filmy instax?

Zalecamy, aby nie wystawiać odbitek instax na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i wilgoci. Przechowuj odbitki w albumie w przewiewnym, chłodnym i suchym miejscu.

Jakie formaty filmów instax znajdują się w ofercie?

instax mini
Format filmu – 54 x 85mm
Foimat kadru – 46 x 62mm

instax SQUARE
Format filmu – 86 x 72mm
Foimat kadru – 62 x 62mm

instax WIDE
Format filmu 108 x 85mm
Foimat kadru – 99 x 62mm

Jakie formaty filmów instax pasują do poszczególnych produktów instax?

instax mini film
instax mini 8
instax mini 9
instax mini 11
instax mini 40
instax mini 70
instax mini 90
instax mini LiPlay
instax SHARE SP-2

instax SQUARE film
instax SQUARE SQ1
instax SQUARE SQ6
instax SQUARE SQ10
instax SQUARE SQ20
instax SHARE SP-3

instax WIDE film
instax WIDE 300